Yhdistyksen kevätkokous 28.3.

Tervetuloa kaikki yhdistyksen jäsenet osallistumaan Vaakun Vartijoiden kevötkokoukseen sunnuntaina 28.3. klo 19.00. Kokous järjestetään etäyhteyksin Google Meet palvelussa. Osallistumislinkki julkaistaan tällä sivulla noin tuntia ennen kokouksen alkua. Mikäli et pysty osallistumaan etäyhteyksien avulla, ota yhteys lippukunnanjohtaja Oliveriin (pitkanen.oliver@gmail.com) 25.3. mennessä, niin järjestämme mahdollisuuden osallistua kokoukseen Paattisten seurakuntatalolla.

Yhdistyksen kokouksessa kaikilla lippukunnan jäsenillä on puheoikeus, mutta äänioikeus vain 15 vuotta täyttäneillä. Äänestystilanteissa suljetut lippuäänestykset järjestetään google forms -lomakkeen avulla anonyymin äänestystunnisteen kanssa.

Kokouksen osallistumislinkki alla:

https://meet.google.com/rgi-ohhg-qab