Yhdistyksen kevätkokous 27.3.

Tervetuloa kaikki yhdistyksen jäsenet osallistumaan Partiolippukunta Vaakun Vartijat ry:n sääntömääräiseen kevätkokoukseen. Kokous järjestetään su 27.3. klo 19.30 lippukunnan kololla osoitteessa Paattistentie 857, Turku. Yhdistyksen kokouksissa kaikilla jäsenillä on puheoikeus ja äänioikeus kaikilla 15-vuotta täyttäneillä. Kokous järjestetään kololla, mutta perustellusta syystä myös etäyhteyksin voi osallistua kokoukseen. Etäyhteyttä tarvitsevien tulee ilmoittaa asiasta sähköpostitse yhdistyksen puheenjohtajalle (pitkanen.oliver@gmail.com) viimeistään to 24.3..  

Syyskokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat eli päätetään vuoden 2021 toimintakertomuksen sekä tulo- ja menoarvion hyväksymisestä. Lisäksi päätetään vastuuvapauden myöntämisestä vuoden 2021 hallitukselle.